Osłony drzew nie są już dziś żadną ekstrawagancją w miastach, a stały się ważnym elementem zabezpieczenia zieleni. Właściwe dbanie nie tylko o kwiaty czy krzewy, ale także o drzewa w miejskiej przestrzeni nie jest wcale łatwe. Dlatego służby miejskie coraz częściej korzystają z rozwiązań, które wspomagają ich pracę, a także chronią drzewa. Do takich elementów należą na przykład kraty pod drzewa. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed uszkodzeniem systemu korzeniowego drzewa, a przy tym zapewnienie swobodnego dopływu wody do korzeni. Powszechnie stosowane w miastach są także osłony na drzewa, chroniącej ich pnie przed uszkodzeniami mechanicznymi i przed podgryzaniem przez zwierzęta.

W naszym asortymencie proponujemy zarówno kraty do drzew, jak i różnego rodzaju osłony drzew. Zapewniamy przy tym bardzo dużą różnorodność stylistyczną naszych produktów, szerokie wzornictwo od klasycznych, uniwersalnych modeli po stylizowane i nowoczesne. Dzięki temu, nasze kraty pod drzewa i osłony pełnią nie tylko rolę użytkową, chroniąc drzewa, ale także podnoszą walory estetyczne okolicy i wpływają na jej aranżację.

Proponujemy kraty żeliwne pod drzewa oraz inne osłony o bardzo różnych rozmiarach, co sprawia, że łatwo je dobrać do obwodu każdego drzewa, a także do charakteru danej inwestycji

Skutecznie osłony przed zwierzętami

Drzewa pełnią w mieście bardzo istotną rolę, którą nie zawsze doceniamy na co dzień. Jednak bez nich życie mieszkańców byłoby o wiele mniej komfortowe. Warto zdawać sobie sprawę, że drzewa to nie tylko piękny widok i wysoka estetyka otoczenia, to nie tylko ozdoby przestrzeni. W mieście drzewa wykorzystywane są także do bardzo praktycznych celów. Przede wszystkim produkują tlen i oczyszczają powietrze, regulują temperaturę otoczenia, zwiększają wilgotność powietrza, ułatwiają retencję wody. Ich zadaniem jest także zmniejszanie miejskiego hałasu oraz ograniczanie siły podmuchów wiatru. Aby jednak można było korzystać z takich dobrodziejstw, należy dbać we właściwy sposób o miejską roślinność. Służby miejskie korzystają przy tym z różnych rozwiązań i wspomagają swoje działania również takimi rozwiązaniami, jak specjalne osłony na drzewa.

Obserwując bardzo duże zapotrzebowanie na tego rodzaju elementy małej architektury, zdecydowaliśmy się przygotować specjalnie dla Państwa szeroką gamę produktów wspomagających pielęgnację i ochronę roślin. Proponujemy niezwykle trwałe osłony drzew, które sprawdzą się idealnie nie tylko w parkach czy na skwerach, ale także na popularnych deptakach, starówkach, jak również w centrach miast.

Również osłony drzew przed zwierzętami bardzo dobrze się sprawdzają w warunkach miejskich. Nie tylko psy, ale również inne zwierzęta mogą powodować uszkodzenie pnia, narażając tym samym drzewo na różnego rodzaju choroby i komplikacje. Na szczęście można temu skutecznie przeciwdziałać. Nasze osłony na drzewa sprawdzą się w każdej sytuacji.